Blogerky říkají: NE množírnám

Každý z nás někdy měl, má či bude mít pejska, kočičku a jiné zvířátko. Málo z nás si ale uvědomuje, co takový chov obnáší ... jak finančně tak psychicky. A protože si to chcete co nejvíc ulehčit, tak sháníte LEVNÉ zvířátko. 

Lidičky, zamyslete se ale nad tím .. copak levné zvířátko vám zaručí, že i jeho náklady na život budou nižší ? Ne ... Nikdy. Ušetříte nějakou korunku při nákupu, máte zvířátko ... ale víte co podporujete ?


Pokud si koupíte zvířátko bez průkazu původu, podporujete množitele. A víte jak takový nákup probíhá ? Většinou prodávající na prodej chvátá, protože se o pejsky nemůže starat a bude je muset uspat. To je nejznámější lež asi ... Neuspí psa .. stojí to peníze ... A když psa nemůže udat ? Kdo ví jak to nebohé zvíře skončí ...

Nebuďte lhostejní k těmto tvorům, kteří za nic nemohou. Oni si svůj osud nevybrali. Oni si nevybrali, že budou rodit mláďata jak na běžícím páse. To my lidi je jen zneužíváme. Uvědomte si, že tohle je fakt hnusné a nemorální chování. 


Mnozí z vás si teď řeknou, že přece nebudou dávat deseti tisíce za psa, kterého chtějí na zahradu. Tak tu mám pro vás další možnost jak získat zvířátko. Prostě se vydejte do místního útulku a tam si pejska adoptujte. Ze zkušenosti (ne vlastní, soused) můžu říct, že to zvíře si to uvědomuje, to že ho někdo vzal domů z útulku a svou láskou to dává jasně najevo.

Nebuďte lhostejní ke zvířatům, prosím.

Nekupujte zvířata bez původu ... když si to nemůžete dovolit, adoptujte - útulky jsou plné.DALŠÍ ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PROJEKTEM:
Uvažujete o adopci pejska ? 

Slyšeli jste o chrtech kteří potřebují pomoc? 


Proč chrti v nouzi?
Aristokrati v kleci. Toto je příběh se dvěma konci. Začal se psát před tisíci lety. Hlavními postavami jsou člověk a chrt.

Když se řekne:
- Irsko… není jen dobrá whisky a zelené louky.
- Španělsko… nemáme na mysli jen olivy, slunce a Gaudiho.
Jsou to také chrti v úzkých a jejich smutný osud.

Mluvíme-li o Irsku, máme na mysli greyhoundy a lurchery.
Ve Španělsku jsou vysoce ohroženou skupinou galgové a podencové.
Průměrný věk těchto chrtů je 12 -13 let.
V Irsku a Španělsku se obvykle dožívají jen 3-4 let.

Proč?
V těchto zemích se stali pouhým spotřebním zbožím. Tento fakt se každoročně týká mnoha tisíců psů. Adopce chrtů je jejich šancí na život. Tento příběh má jeden začátek a dva konce.

Rozhodnutí je na nás. Já se na svého chrta těším ... za dva tři roky budu mít domeček, kde budu potřebovat psího kamaráda.Moje vlastní zkušenost s množírnou

Když si přítelovo rodiče vybírali nového společníka, hledali co nejlevnějšího Jack Russela. No ... chvíli to trvalo, ale jeden den jsme se sbalili a jeli pro pejska. Nějaké dohadování o tom, proč by měli koupit pejska s PP nepřicházelo v úvahu ... nebudu rozvádět. 
Přijeli jsme na vesnici ... tam na dvorku v ohrádce asi 5 štěňat, čuba i pes v kotci zavření a někde v domě štěkali další psi. Paní nás ujišťovala, že to v kotcích jsou rodiče ... 

No ... pejska jsme vybrali, sepsali kupní smlouvu, zaplatili asi 4 000,- Kč a jeli s pejskem domů.

Nyní je Danoušovi asi 5 let. Doposud netrpěl na žádné nemoci. Ano, na jednu stranu je to fajn ... máme zdravého pejska doma který nám dělá "radost". Ano, něco z JRT v sobě má, protože je hrozně aktivní a byla u něj problémová výchova, resp. toto plemeno je celkově náročnější na výchovu ... ale tohleto co máme doma, to je jak když hážete proti zdi tenisák a ten se vám neustále vrací ... 

Ale podívejte. Tohle je typický vořech, který se vzhledem podobá JRT ... v žádném případě bych ho neoznačila jako potomka po rodičích s PP.10 komentářů:

 1. Smutný :( kromě toho všeho mě taky štve, že si lidi pletou množírny s chovnou stanicí. My máme chovnou stanici kavalírů, ale mám jen dvě fenečky a žádný pejskové se nemaj tak dobře, jako oni :D jsou to mršky rozmazlený :D Ale tohle, to se prostě nedělá :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně CHS se věnuje tomu plemenu ... probíhá cílený výběr jedinců pro chov ... v množírně ne ... tak se prostě sprskne pes a fena stejného plemene, ale s nedostatky ... ale prostě je to po PP rodičích ...

   Vymazat
  2. Oni ani nejsou kolikrát po PP rodičích... :/

   Vymazat
  3. Právě. A chovné stanice jsou také natolik hlídané poradci chovu, kteří chodí přímo na to místo kontrolovat štěňata, že by si to žádná stanice nikdy nedovolila. Ale dokud budou lidi chtít dát za nějaké plemeno málo peněz, tak množírny budou fungovat dál. Prostě ať si lidi vezmou pejska z útulku a nebo ať si připlatí za pejska s PP a za to vědomí, že bude v pořádku.

   Vymazat
 2. Ze (skoro) vlastních zkušeností můžu říci, že pejsci z útulku jsou ti nejvděčnější kamarádi na světě! Za svůj život jsem jich poznala několik a všichni pejsci jsou tak nějak.. prostě hodní, vděční.. za to, že můžou s někým být a někdo je má rád, po tom všem, co se jim stalo.. Momentálně mám jedno takové zlatíčko u přítele, je to plemeno, které je mému srdci nejbližší a má toho za sebou strašně moc špatného, ale je to takový miláček.. nejhodnější pes pod sluncem! :) takže já opravdu podporuji útulky (i finančně) a každého, kdo si z nich vezme pejska a poskytne mu svojí lásku a domov, si vážím! Každý z těch hafanů tam, si to zaslouží!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím. My jsme hodně přemýšleli, jestli až budeme vybírat pejska, tak jestli s PP, útulek nebo dovézt chrta ... a nakonec si necháme dovézt chrta :) (odkaz ve článku)

   Vymazat
 3. super článok! som naozaj rada že sa táto tématika postupne dostáva do povedomia ľudí. mne je z toho celého strašne smutno.... uff...
  DanyLoveLife

  OdpovědětVymazat
 4. Klari super! Jsem ráda, že jsi se zapojila, děláme dobrou věc =)

  OdpovědětVymazat
 5. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší pravděpodobnost ziskovosti

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře čtu ráda a pokud to není zbytečné, tak samozřejmě odpovím ;)

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS